Jau sergančių astma fizinio krūvio astmos gydymas apsprendžiamas įvertinus plaučių funkciją bei simptomus. Pacientams, kuriems yra plaučių funkcijos sutrikimas bei simptomai su ar be fizinio krūvio sukelta astma, turi būti skiriamas gydymas įprastiniu kontroliuojančiu (prevenciniu) medikamentu. Įrodyta, kad inhaliuojami kortikosteroidai yra labai efektyvūs mažinant tiek paprastai padidėjusį, tiek po fizinio krūvio atsiradusį kvėpavimo takų jautrumą. Vis dėlto daugeliui sergančiųjų astma nepaisant reguliaraus inhaliuojamų kortikosteroidų vartojimo išlieka astmos simptomai, todėl prieš fizinį krūvį papildomaigali būti reikalingi trumpo veikimo β2 agonistai, kad būtų išvengta fizinio krūvio sukeltos astmos.

Kai kuriems žmonėms, kurių plaučių funkcija yra normali, simptomai išryškėja tik fizinio krūvio metu. Jei tokiems ligoniams yra dažnas fizinis krūvis, gali būti reikalingas pastovus prevencinis gydymas. Tačiau jei fizinis krūvis retas ir simptomai būna tik epizodiškai, pavyzdžiui, rečiau nei du kartus per savatę, galimas gydymas trumpo veikimo β2 agonistais prieš fizinį krūvį fizinio krūvio astmos atsiradimo prevencijai. Kitiems gali būti reikalingas alternatyvus ar papildomas gydymas, pavyzdžiui, putliųjų ląstelių stabilizatoriais, tokiais kaip kromoglikatas ar nedokromilis, ar leukotrienų modifikatoriais – montelukastu.

Nemedikamentinis fizinio krūvio astmos gydymas grindžiamas refraktoriniu periodu, kuris būna po kvėpavimo takų susiaurėjimo dėl fizinio krūvio. Dažniausiai rekomenduojama, kad sportininkai, kuriems yra fizinio krūvio astma, palaipsniui apšiltų. Jie gali numatyti įvairias strategijas, tokias kaip didelio intensyvumo bėgimus per apšilimą, kad išvengtų astmos atsiradimo pagrindinių varžybų metu.

Pagrindiniai aspektai – fizinio krūvio sukelta astma

  • Padidėjęs praeinantis kvėpavimo takų pasipriešinimas po fizinio krūvio yra vadinamas fizinio krūvio astma.
  • Panašu, kad ji dažnesnė atopikams ir dažniau būna sportuojant labai šaltame ore.
  • Atrodo, kad fizinio krūvio astmos epizodo atsiradimas keletą valandų apsaugo nuo kitų astmos epizodų.
  • Diagnostikai naudojami fizinio krūvio ar tiesioginiai bei netiesioginiai provokaciniai testai.
  • Profesionaliems sportininkams tiesioginiai provokaciniai mėginiai gali neparodyti fizinio krūvio astmos, todėl patvirtinant diagnozę turi būti atlikti netiesioginiai pakaitiniai provokaciniai mėginiai.
  • Inhaliaciniai kortikosteroidai yra pirmo pasirinkimo vaistai. Jie mažina padidėjusį kvėpavimo takų jautrumą. Esant reikalui prieš fizinį krūvį kartu su jais galima skirti ir trumpo veikimo β2 agonistų.