Mechanizmai
Įkvėpimo metu oras sudrėkinamas ir sušildomas iki kūno temperatūros. Ramiai kvėpuojant tai įvyksta viršutiniuose kvėpavimo takuose, ypač nosyje. Fizinio krūvio metu padidėja ventiliacija, kartais net daugiau nei 100 L/min, taigi asmuo turi kvėpuoti ir pro burną, kad sumažintų viršutinių kvėpavimo takų pasipriešinimą. Dėl kvėpavimo pro burną ir padidėjusios ventiliacijos apatinius kvėpavimo takai taip pat šildos ir drėkina orą, todėl sukeliamas kvėpavimo takų paviršiaus skysčio garavimas, padidėja šio skysčio osmoliariškumas. Manoma, kad kvėpavimo takų paviršiaus skysčio hiperosmoliariškumas sukelia putliųjų ląstelių degranuliaciją, dėl kurios susiaurėja kvėpavimo takai, nes susitraukia lygieji raumenys. Šią teoriją patvirtina ir tai, jog fizinio krūvio astma koreliuoja su padidėjusiu putliųjų ląstelių mediatorių kiekiu kraujyje. Be to, buvo įrodyta, kad kvėpavimas sušildytu ir sudrėkintu oru fizinio krūvio metu apsaugo nuo fizinio krūvio sukelto bronchų spazmo. Sergantiems astma dažnai rekomenduojamas plaukimas, kadangi įkvepiamas netoli vandens paviršiaus esantis drėgnas oras ir sumažinama apatinių kvėpavimo takų dehidratacija.
Priešingai, daugeliui sergančiųjų astma šaltas oras yra stiprus simptomus provokuojantis veiksnys. Taip yra todėl, kad vandens kiekis ore priklauso nuo temperatūros. Šaltas oras yra sausesnis, nei šiltas. Taigi, sportuojant šaltame ore pavyzdžiui, slidinėjant, reikia daugiau vandens, kad pilnai sudrėktų įkvepiamas oras, nei sportuojant šiltame ore. Dėl anksčiau minėtų priežasčių šaltas oras yra stiprus fizinio krūvio astmą provokuojantis veiksnys.
Fizinio krūvio sukeliami simptomai dažnesni atopikams. Šis pastebėjimas leidžia spėti, kad svarbūs ir inhaliaciniai alergenai. Dėl viršutinių kvėpavimo takų apsauginės funkcijos praradimo įkvėpimo metu daugiau alergenų bei kitų astmą provokuojančių dalelių patenką į apatinius kvėpavimo takus. Nors nebuvo įrodyta, kad tai yra laboratorijoje sukeltos fizinio krūvio astmos priežastis, tačiau padidėjęs apatinių kvėpavimo takų kontaktas su alergenais ir kraštutinėmis aplinkos sąlygomis, tokiomis kaip karštis ar šaltis, gali būti ypatingai reikšmingas profesionaliems sportinikams, kurie praleidžia daug laiko treniruodamiesi, kuomet yra didelė ventiliacija, ir todėl padidėja potencialių astmą provokuojančių veiksnių kumuliacinis poveikis.