Pacientų grupės
Gali būti sunku nustatyti astmą tam tikroms pacientų grupėms, ypač rūkoriams ir labai jauniems ar seniems, kuriems sunku atlikti plaučių funkcinius mėginius.
Kūdikiams švokštimas dažnai kartojasi dėl virusinės kvėpavimo infekcijos. Kūdikiams iki 6 mėnesių pirmasis švokštimo epizodas dažniausiai būna dėl virusinio bronchiolito, o astma dažniausiai sukelia švokštimą vyresniems nei 18 mėnesių amžiaus. Atopine astma sergantiems vaikams po virusinės infekcijos gali išlikti simptomai. Panašiai ir vyresniems vaikams simptomai išryškėja po virusinės infekcijos ar pratimų. Astmą reikia įtarti jei vaiką vargina besitęsiantis kosulys naktį ar peršalimai linkę pereiti į apatinius kvėpavimo takus ir trunka ilgiau nei 10 dienų.
Vyresniems pacientams astma būna kartu su kitomis ligomis tokiomis kaip LOPL, bronchektazėmis ar intersticine plaučių fibroze. Astma vaikystėje ir spirometrijos ar PEF matavimų su β2 agonistais kintamumas padeda nustatyti diagnozę.
Vietoj profesinės astmos dažnai neteisingai nustatomas lėtinis bronchitas ar LOPL. Idealiai diagnostikai svarbu tiksli profesinė anamnezė ir aiškaus ryšio tarp simptomų atsiradimo darbe ir jų išnykimo išėjus iš darbo įrodymas.
Sezoninė astma yra susijusi su kitomis oro alergenų sukeliamomis ligomis, tokiomis kaip alerginis rinitas („šienligė“), kuris vargina pavasarį žiedadulkėms jautrius asmenis. Sezoninė astma gali pasireikšti intermituojančiais simptomais, o tarp sezonų gali simptomų visai nebūti, arba gali būti sezoniniai sunkios ar vidutinio sunkumo astmos pablogėjimo epizodai.
Astma vyraujant kosuliui. Kai kuriems pacientams pagrindinis simptomas yra kosulys. Jiems retas švokštimas. Kosulys dažniausiai vargina naktį ir pacientą apžiūrint dieną pakitimų nenustatoma. Plaučių funkcijos tyrimas ir bronchų atsako tyrimas (provokaciniai mėginiai) yra ypač svarbūs šiems pacientams. Kitas naudingas radinys yra eozinofilai skrepliuose (eozinofilinis bronchitas).