Chiruginis impotencijos gydymas

Chirurginis impotencijos gydymas paprastai skiriamas tiems pacientams, kuriems  gydymas vaistais nepadėjo arba yra draudžiamas. Dauguma šių pacientų serga arterijų ar venų ligomis, jiems būdinga varpos akytkūnio fibrozė ar Peirono liga arba tiesiog pirmenybę teikia „vienkartiniam“ gydymui. Nors neretai chirurginis gydymas būna efektyvus, vis dėlto išlieka didelis sergamumo ir komplikacijų dažnis.

Varpos protezai

Chirurginiu būdu implantuojami varpos protezai skirstomi į pusiau kietus ir pripučiamus. Implantai suteikia varpai standumą ir tinkamai imituoja normalią fiziologinę erekciją, reikalingą lytiniams santykiams. Po kruopštaus vertinimo ir diskusijų su pacientu bei jo partnere, išklausius jų pageidavimus, operacijos metu įdedamas atitinkamo dydžio implantas.

Pusiau kieti protezai buvo sukurti pirmieji. Jie buvo skirti erekcijos ir jos funkcijos atstatymui. Šiandien jie vis dar plačiai naudojami. Šiuo metu yra prieinami įvairūs pusiau kieti varpos protezai. Jie susideda iš dviejų lanksčių strypų arba cilindrų, kurių ilgį galima pasirinkti nupjaunant proksimalinę dalį ar pridedant išmatuotus plėtinius prie proksimalinės dalies . Išlinkimas yra koreguojamas pasinaudojant protezo lankstumu, kurį sukuria centrinė pinta metalinė viela, leidžianti protezą palenkti į viršų arba į apačią. Siekiant padidinti lankstumą ir nustatyti tinkamą protezo padėtį yra kuriamos įvairios mechaninės šių prietaisų modifikacijos.

Chirurginė pusiau kietų protezų implantacija yra nesudėtinga procedūra.

Norint atlikti akytkūnių dilataciją (išplėtimą) ir implantaciją, varpa gali būti įpjaunama iš dorsalinės arba ventralinės pusės, taip pat pjūvis gali būti daromas tarp varpos ir kapšelio arba tarpvietėje. Pripučiami varpos protezai gali būti pilnos sudėties, dviejų arba trijų dalių. Dviejų dalių pripučiami varpos protezai turi du pripučiamus cilindrus ir pompą-rezervuarą. Ši pompa-rezervuaras teikia skystį protezo užpildymui ir ištuštinimui. Šiuose protezuose nėra skysčio rezervuaro pilve, kurį turi trijų dalių pripučiami protezai. Dviejų dalių protezai pranašesni už pilnos sudėties protezus, nes padidina skysčių, įdedamų į varpos cilindrus, tūrį ir taip pagerina erekciją. Vis dėlto dėl pompos-rezervuaro dydžio, varpos suglebimas nebūna toks užbaigtas kaip naudojant trijų dalių pripučiamus protezus. Dviejų dalių pripučiamo protezo implantacija yra panaši į žemiau aprašytą trijų dalių protezo implantaciją.

Trijų dalių pripučiami varpos protezai yra sudėtingiausi, tačiau pasižymintys geriausiu kosmetiniu rezultatu. Du pripučiami cilindrai įterpiami į tuščiavidurius akytkūnius ir prijungiami prie mažos pompos, implantuotos į kapšelį, kuri yra naudojama siekiant pripūsti ir išpūsti orą iš cilindrų, taip imituojant normalią erekciją. Iš rezervuaro, kuris yra įdėtas po tiesiuoju pilvo raumeniu, tiekiamas fiziologinis tirpalas. Dėl didelio šio rezervuaro tūrio, reikalingo tiek varpos prisipildymui, tiek ir nutekėjimui iš varpos, erekcija ir suglebimas paprastai yra geros kokybės. Trijų dalių pripučiami protezai varpai suteikia didesnę apimtį ir ilgį, lyginant su kitais prietaisais, o natūralesnė nesujaudintos varpos būsena pagerina gyvenimo kokybę.

Atlikti tyrimai parodė, kad vyrai, turintys bet kokios rūšies varpos protezus yra patenkinti implantais. Chirurginio gydymo sėkmė yra susijusi su lūkesčiais, santykiais tarp paciento ir jo partnerės, su priešoperacine psichologine paciento būsena. Vienas tyrimas, lyginęs pacientų pasitenkinimą po varpos protezo implantacijos, nenustatė reikšmingo skirtumo tarp pacientų pasitenkinimo pusiau kietais ir pripučiamais prietaisais, tačiau kai į tyrimą buvo įtraukti pacientų seksualiniai partneriai, buvo atkreiptas dėmesys, kad didesnį pasitenkinimą partnerės pajaučia, kai implantuotas pripučiamas protezas.