Osteoartritas
Osteoartritas (OA) senstančioje visuomenėje darosi vis svarbesnė problema. Jau neabejojama, kad visi sveikatos priežiūros sistemos dalyviai vienaip ar kitaip susiduria su osteoartritu ar net patys šia liga serga. Daugumai žmonių osteoartritas– tai sindromas, kurį sudaro sąnarių skausmo, sustingimo ir dėl to prastėjančių funkcijų simptomai ir kuris daro didelę įtaką gyvenimo kokybei. Osteoartrito apibrėžimas struktūrinių pokyčių lygmeniu geriausiai apibūdinamas kaip sąnario nepakankamumas, galvoje turint su amžiumi susijusį organų funkcijų prastėjimą iki nepakankamumo stadijos.
Literatūroje aptariant osteoartritą naudinga atskirti simptomus nuo struktūrinių pokyčių (dažniausiai matomi rentgenogramose) todėl, kad neretai simptomų buvimas ar nebuvimas nėra tiesiogiai susijęs su rentgenogramose matomais ar nematomais struktūriniais pokyčiais. Osteoartritas kaip liga, pažeidžianti tiek žmonių, tiek gyvūnų sąnarius ir labai susijusi su amžiumi bei traumomis, jau žinoma nuo seniausių laikų. Mokslininkai nuolat dirba bandydami geriau suprasti osteoartrito metu vykstančius procesus ir atrasti naujus šios ligos gydymo būdus. BMR panaudojimas osteoartrito moksliniuose tyrimuose jau leido geriau suprasti struktūrinius pokyčius, kurie susiję tiek su skausmu, tiek su ligos progresavimu ir tam tikru būdu kylančia kaulų čiulpų edema.
Svarbu ir tai, kad gydymo taktika (įskaitant ligonio mokymą ir konsultavimą, skausmą mažinančius vaistus ir chirurgines procedūras) kiekvienam ligoniui pritaikoma individualiai, pagal jo poreikius. Tai leidžia ligoniams gyventi aktyvų ir visavertį gyvenimą.