„Subalansuoto lapelio“ samprata
Dažniausiai veiksmingiausias gydymas yra susijęs ir su didžiausia komplikacijų rizika. Dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad pacientui visos gydymo galimybės, jų privalumai ir trūkumai būtų paaiškinti suprantamai. Šioje situacijoje ir gali būti naudinga „subalansuoto lapelio“ koncepcija. Amerikos urologų asociacijos 2003 metais išleistose GPH gydymo gairėse yra pateikiami išsamūs, įrodymais pagrįsti medikamentinio ir chirurginio gydymo rezultatų (rezultatų/išeičių ir šalutinių poveikių) palyginimai.
Taip pat gali būti naudinga paaiškinti gydymo privalumus kalbant tiek apie tiesioginius, tiek ir apie netiesiogines gydymo rezultatus. Tiesioginiai gydymo rezultatai – tai dėl gydymo susilpnėję arba visai išnykę simptomai. Šis rodiklis yra pats svarbiausias pacientams. Netiesioginiai gydymo rezultatai – tai padidėjęs šlapimo srovės greičio pikas ir sumažėjęs liekamasis šlapimo tūris pasišlapinus. Šie rodikliai yra lengvai objektyviai išmatuojami, bet dažniausiai pacientams jie yra nelabai svarbūs. Taigi, kai kurie pacientai gali būti pasirengę pradžioje net būti gydomi veiksmingiau – chirurgiškai, o tik vėliau (esant būtinybei) ir vaistais tam, kad gydymas padėtų atsikratyti pacientus kankinančių simptomų. Kiti pacientai, net jeigu simptomai yra akivaizdūs, mieliau renkasi aktyvų stebėjimą, nes jų teigimu, simptomai jiems netrukdo gyventi, o gydymo (net ir medikamentinio) rizika, jų nuomone, yra didesnė nei privalumai sumažinus ar atsikračius simptomų.
Gydymo vaistais rezultatai: paskaičiuoti trijų skirtingų rodiklių pokyčiai po 10–16 mėnesių nuo gydymo
Kadangi išaugo mūsų supratimas apie ligos rizikos veiksnius (didelė prostata, padidėjusi PSA reikšmė, stiprūs simptomai, padidėjęs liekamasis šlapimo tūris pasišlapinus, šlapimo srovės greitis <10ml/s) ir progresavimą, kartu padidėjo ir mūsų galimybė patarti ligoniams, kenčiantiems nuo GPH, kad jų ateitis, priklauso nuo jų pačių tiek juos gydant, tiek ir negydant. Aptariant GPH, pirmoje vietoje ir pats svarbiausias turėtų būti ligos poveikis pacientogyvenimo kokybei ir galimybė ilgam laikui pagerinti tą gyvenimo kokybę tam tikru gydymo būdu atsižvelgiant į rizikos veiksnius ir šalutinius gydymo poveikius.